Książki Kultura Relacja

Firtel czy fyrtel? Oto jest pytanie! Kultura międzywojnia Bydgoszczy

20 stycznia, 2023

Wczoraj w Klubie Mieszkańca odbyło się kolejne wyjątkowe popołudnie. W towarzystwie autorki książek Małgorzaty Grosman spotkali się miłośnicy międzywojennej Bydgoszczy oraz kryminałów w stylu retro. Usłyszeliśmy mnóstwo zaskakujących informacji na temat kultury międzywojnia związanych z naszym miastem , które można znaleźć w najnowszej książce pt. “Bydgoski Firtel czyli kultura międzywojnia”. Unikatowe, stare zdjęcia naszego miasta wywołały falę wspomnień i nostalgii.

Książki z Bydgoszczą w tle

Małgorzata Grosman jest autorką powieści kryminalnych, których akcja osadzona jest w międzywojennej Bydgoszczy “Mord na zimnych wodach” i “Horoskop zbrodni” z aspirantem Andrzejem Fąferkiem w roli głównej. Co ciekawe nie jest on wymyśloną postacią, a prawdziwym policjantem prowadzącym śledztwa w latach trzydziestych w Bydgoszczy. Fakty i fikcja umiejętnie się przeplatają tworząc wciągającą historię z zaskakującym finałem. Warto też wspomnieć o dwóch ostatnich książkach “Bydgoszcz jest kobietą” oraz “Bydgoski Firtel” bezpośrednio dotyczących międzywojennej Bydgoszczy. Czy Bydgoszcz kojarzy się nam z największą fabryką fortepianów i pianin Bruno Sommerfelda, Polą Negri, Heleną Obarską i Teatrem Miejskim? Był też plan, by Bydgoszcz stała się Hollywood nad Brdą…

Podsumowanie

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z Małgorzatą Grosman, która realizuje kolejny ciekawy projekt dotyczący Bydgoszczy.

Nasze podobne wydarzenia poniżej ..